Zubní ordinace: +420 776 200 900 Dentální hygiena: +420 776 200 910

Čištění zubní nití

Zpět na výpis aktualit 21.3.2016

Mezi staršími novinkami na našem webu naleznete také článek o čištění mezizubních prostorů pomocí mezizubního kartáčku. Začátek zmiňované novinky si sem dovolíme vypůjčit a následně doplníme informace, jak si poradit pomocí dentální nitě se situacemi, na které je mezizubní kartáček krátký…

Zásah stomatologa do vašich zubů by měl být až poslední možností – záchrannou brzdou – jak situaci v puse řešit. Předcházet problémům pomáhají pravidelné preventivní prohlídky hrazené zdravotními pojišťovnami. Nejdůlěžitější je však vlastní poctivá péče o zuby!

Jedním z nástrojů, bez kterého se taková péče neobejde, je mezizubní kartáček. S jeho pomocí dokáže každý snadno a sám odstranit nečistoty také z prostorů, do kterých se klasický zubní kartáček nepodívá.

Jak se ale popasovat s příliš úzkými mezizubními prostory, nebo s místy, kde se zuby přímo překrývají? Stalo se vám, že se mezizubní kartáček ohnul, nebo zničil, než se zub řádně vyčistil? Nevadí, ani takto úzké mezizubní prostory nemusí nechat zanesené plakem a bakteriemi. Mezizubní kartáček je v tomto případě vhodné kombinovat také s dentální nití, nebo páskou.

Vejde se úplně všude, nikdy se neohne, ani nezlomí. Například u předních dolních zubů dokážete pravidelným používáním zubní nitě výrazně zmírnit usazování zubního kamene v této nejvíce zanášené oblasti.

Vyberte si svou nit se svěží příchutí a pustťe se do toho, je to snadné. Pro inspiraci mrkněte na video u textu!

A v případě, že budete potřebovat s nácvikem práce se zubní nití nebo mezizubním kartáčkem pomoci, objednejte se k naší osvědčené dentální hygienistce na instruktáž správného čištění zubů. Zabere to jen půl hodiny a už nebudete v koupelně tápat, zda je všechno tak, jak má být.

Autor článku: Náš zubař s.r.o.

Poslední úprava: 6.10.2016 14:33:45

Čekárna - zubní lékař Kladno - MDDr. Markéta Karnet Pracovní nástroje - zubař Kladno - MDDr. Markéta Karnet Křeslo - dentální hygiena Kladno Pracovní náčiní - zubařka Kladno - MDDr. Markéta Karnet Pohled pacienta - zubní ordinace Kladno Rentgen - bělení zubů Kladno Více fotografií
Kde nás najdete Chci se objednat

Objednat se

Pro objednání buď zavolejte na níže uvedená čísla:

Zubní ordinace:

+420 776 200 900

Dentální hygiena:

+420 776 200 910

Nebo nám pošlete zprávu ze stránky Kontakty a my Vám odpovíme e-mailem.

Napište nám zprávu