Zubní ordinace: +420 776 200 900 Dentální hygiena: +420 776 200 910

Často kladené otázky

Nalezněte odpovědi na ty nejčastější otázky, které si pokládá většina nových pacientů

Kdy bude zubní ordinace přijímat nové pacienty?

Termín příjmu nových pacientů není nikdy pevně stanoven, jelikož se odvíjí od potřeb aktuální množiny pacientů.

Má dentální hygiena smysl?

Pravidelnými návštěvami u dentální hygienistky výrazně snižujete riziko vzniku zubního kazu, zánětu dásní a paradontózy. Ano, rozhodně to má smysl ;-)

Jak probíhá návštěva u dentální hygienistky?

Samotné dentální hygieně předchází vstupní vyšetření, při kterém se DH (dentální hygienistka) zaměří na stav dásní, zubů a úroveň ústní hygieny, kterou posoudí dle výskytu zubního plaku a zubního kamene. Následuje seznámení se zdravotním stavem v ústech pacienta a návrh léčebného plánu. Není vyloučeno, že v prvotní fázi je dentální hygienu nutné absolvovat častěji a v kratším intervalu.

Ošetření u dentální hygienistky spočívá v odstranění zubního plaku, naddásňového i poddásňového zubního kamene. Zuby mohou být rovněž zbaveny pigmentací. Zuby zůstanou déle čisté a hladké po vyleštění speciální pastou. Zubní sklovinu lze posílit fluoridací.

Pro dlouhodobé udržení dobrého stavu ústní hygieny nestačí pouze návštěva ordinace, nezbytné je také vybrat individuální dentální pomůcky pro každodenní domácí péči. Mezi základní pomůcky patří měkký klasický zubní kartáček a mezizubní kartáček či zubní nit. Správné velikosti mezizubních kartáčků pomůže DH zvolit, zmíněné pomůcky ústní hygieny pak DH naučí používat v závěrečné edukaci přímo v ústech nebo na modelu zubů.

Je návštěva dentální hygienistky vhodná i pro děti?

V tomto věku můžeme snáze dětem vštípit správné návyky ústní hygieny. Děti se zdravými zuby nemusí pocítit nepříjemné zážitky spojené s ošetřením zubního kazu u zubního lékaře. Předčasné ztráty mléčných zubů vlivem zubního kazu mohou mít za následek potřebu ortodontické léčby (rovnátka) zubů stálých.

Mám používat zubní nit, nebo mezizubní kartáček?

Pokud je mezizubní prostor dostatečně široký, volíme raději mezizubní kartáček. Díky široké škále velikostí lze určit jeho optimální velikost. Zubní nití velmi dobře vyčistíme stěsnané mezizubní prostory u zkřížených zubů, zejména mezi předními zuby.

K zajištění dobré ústní hygieny je nejvhodnější kombinace mezizubního kartáčku a zubní nitě.

Je lepší elektrický zubní kartáček nebo manuální?

Elektrický zubní kartáček může zkrátit nezbytnou dobu čištění, nicméně i s tímto zubním kartáčkem je nutné umět zacházet. Správnou techniku čištění s elektrickým zubním kartáčkem vás ráda naučí dentální hygienistka!

Jak často je vhodné navštívit dentální hygienistku?

Dentální hygienu se doporučuje absolvovat dle úrovně ústní hygieny a stavu dásní 1x až 3x do roka. Četnost pravidelných návštěv Vám doporučí zubní lékař nebo dentální hygienistka.

Čekárna - zubní lékař Kladno - MDDr. Markéta Karnet Pracovní nástroje - zubař Kladno - MDDr. Markéta Karnet Křeslo - dentální hygiena Kladno Pracovní náčiní - zubařka Kladno - MDDr. Markéta Karnet Pohled pacienta - zubní ordinace Kladno Rentgen - bělení zubů Kladno Více fotografií
Kde nás najdete Chci se objednat

Objednat se

Pro objednání buď zavolejte na níže uvedená čísla:

Zubní ordinace:

+420 776 200 900

Dentální hygiena:

+420 776 200 910

Estetická medicína:

+420 608 584 444

Nebo nám pošlete zprávu ze stránky Kontakty a my Vám odpovíme e-mailem.

Napište nám zprávu